09.05.2000 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kučera: Potřebujeme změny

Do Evropské unie se dostaneme možná během deseti let, teď musíme uskutečnit změny, abychom pak obstáli – kritizoval stínový ministr zemědělství Miloslav Kučera (ODS) dosavadní agrární politiku vlády při nedávném jednání 2. valné hromady Asociace soukromého zemědělství. „Chráníme ty nejhorší podnikatele, což je opak než v Evropské unii,“ prohlásil mj. Kučera.

„Nyní nepotřebujeme stabilizaci, ale právě prosazení zásadních změn pro budoucí konkurenceschopnost našeho zemědělství. Je to tvrdé, ale nutné, a máme zhruba deset let na to, přizpůsobit se poměrům Unie. Tvrdíme například, že dostáváme v poměru jen poloviční podporu než farmáři v Unii. Ale naše produktivita děla 46 procent oproti zemím Evropské unie, takže vlastně dostáváme adekvátní podporu,“ řekl stínový ministr.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down