13.09.2007 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kůrovec v lesích zvyšuje těžbu

Kvůli velkému suchu v předchozích měsících se ve Zlínském kraji rozšířil kůrovec. Proto museli lesníci v srpnu vytěžit asi pět tisíc krychlových metrů dřeva, a to jen ve státních lesích. Je to nejvíce za posledních několik let, uvedl ředitel zlínského krajského inspektorátu Lesů České republiky Miloš Valenta s tím, že kůrovcová kalamita je nyní zřejmě zažehnána. Dodal, že tomu nahrává současné chladné a deštivé počasí.

Vyhráno ale podle Valenty není, problémy s kůrovcem by se mohly objevit příští rok na jaře. Připomněl, že kůrovcová kalamita zasáhla území Zlínského kraje naposledy v roce 1995. Tehdy museli lesníci vytěžit přes sto tisíc metrů krychlových napadené dřevní hmoty.
K rozšíření škůdce přispívají i nezodpovědní majitelé lesů, kteří včas neodstraní napadenou dřevní hmotu, řekl Dušan Pinďák z odboru životního prostředí vsetínské radnice. Zaměřili se v posledních týdnech proto na kontroly majitele lesů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down