14.06.2004 | 05:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kutnohorský pivovar chce koupit skupina Drinks Union

O koupi Pivovaru Kutná Hora má zájem pivovarnická skupina Drinks Union, potvrdil generální ředitel skupiny Milan Hagan. Skupina provozuje pivovar na základě dlouhodobé nájemní smlouvy a má na něj předkupní právo. Pivovar Kutná Hora patří v současnosti městu, a to ho hodlá prodat asi za 120 miliónů

Podle Hagana zatím neprobíhají o koupi žádná konkrétní jednání, jen zpracovávají nabídku na základě znaleckých posudků. Jak řekl, skupina chce výrobu piva v Kutné Hoře udržet. Skupina Drinks Union vstoupila do Pivovaru Kutná Hora v roce 2001 a tak zachovala regionální značku piva Dačický a investovala do technologií. Spojení pivovaru Kutná Hora s pátým největším výrobcem piva v zemi také snížilo výrobní náklady a firmu ekonomicky stabilizovalo.
Nápojová skupina Drinks Union loni vyrobila přes 887 000 hektolitrů, z nichž 180 000 hektolitrů vyvezla. Sdružuje pivovary v Krásném a Velkém Březně, v Lounech a v Kutné Hoře.
Pivovar je jedním z třinácti objektů, které letos kutnohorští zastupitelé vyčlenili k prodeji. Cena 101,9 milionu korun vychází z úředního odhadu. Získané peníze chce radnice použít pro rozvoj města, například na vybudování sportovně-rekreačního areálu Klimeška.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down