27.06.2000 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kužvart bilancoval dva roky ve vládě

„Za podstatné považuji, že se podařilo přijmout Státní ekologickou politiku, která přináší koncepci ochrany životního prostředí, a surovinovou politiku. Hodnocením EIA (posuzováním vlivu na životní prostředí) prošla dopravní politika,“ uvedl při bilanci úspěchů svého resortu za uplynulé dva roky ministr životního prostředí Miloš Kužvart.

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) pod jeho taktovkou také předložilo do vlády řadu návrhů zákonů a dalších legislativních předpisů. K těm přijatým a podstatným patří například zákon 352/1999 Sb., o chemických látkách, zákon 353/1999 Sb., o prevenci závažných průmyslových havárií způsobených zvláště nebezpečnými látkami a chemickými přípravky, zákon 156/2000 Sb., o geneticky modifikovaných organismech či zákon 115/2000 Sb., o náhradách škod způsobených zvláště chráněnými živočichy. Na druhé straně Kužvarta mrzí, že ČSSD nesplnila svůj předvolební slib, podle něhož měla vrátit státní správu ve vodním hospodářství z ministerstva zemědělství na resort životního prostředí. „Předvolební slib zůstává předvolebním slibem, neboť je někde vytištěn. Ať si každý zodpoví, proč jednal, jak jednal“ komentoval ministr fakt, že při zasedání vlády podpořili přesun státní správy ve vodách na jeho ministerstvo pouze tři ministři. Určitý dluh vidí Kužvart také v tom,že se v některých oblastech nepostupovalo dostatečně systematicky: „pokud nechceme prolongovat těžbu uhlí a vyvážet elektřinu, musíme rychle vytvářet pracovní místa v příslušném regionu,“ vysvětlil.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down