03.10.2000 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kužvart očekává pozitivní hodnocení

Zprávu Evropské komise, která hodnotí pokrok jednotlivých kandidátských zemí, dostaneme letos až počátkem listopadu. „Mám důvod se domnívat, že pro resort, který vedu, by měla vyznít pozitivně,“ konstatoval ministr životného prostředí Miloš Kužvar. Zatímco zpráva, s níž jsme byli seznámeni v říjnu minulého roku, ministerstvu životního prostředí vyčítá, že nedosáhlo žádný pokrok v legislativě, letos má již MŽP na svém kontě sedm přijatých zákonů, dvě vyhlášky a jedno nařízení vlády.

Jde zejména o zákon č. 353/1999 Sb. o prevenci závažných havárií, zákon č. 153/2000 Sb., o nakládání s geneticky modifikovanými organismy a produkty, zákon č. 239/2000 Sb., o integrovaném záchranném systému a zákon č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení. Kužvarta přitom mrzí, že návrh zákona o posuzování vlivů na životní prostředí, který schválila vláda již počátkem ledna, prošel v Poslanecké sněmovně teprve prvním čtením. Pokrok se podle Kužvarta projevil i v dalších oblastech. Podstatné je zejména to, že vláda vzala 22. listopadu loňského roku na vědomí Investiční strategii, která se zabývá financováním implementace právních předpisů Unie.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down