Květinová výstava Flora dnes začala

V Olomouci byla dnes zahájena jarní etapa mezinárodní květinové výstavy Flora. Návštěvníci tam naleznou expozice, kde jsou muškáty, aksamitníky, begónie, lilie, tulipány, narcisy, ale i exotické květiny. Jarní etapu Flory tradičně doplňují veletrh zahradní mechanizace Hortifarm a jarní zahradnické trhy. Výstava končí v neděli. Uvedla to mluvčí výstaviště Zuzana Studená.

Letošní hlavní expozici, kterou zájemci tradičně najdou v pavilonu A, vytvořili vídeňští zahradníci. Návštěvníci se díky expozici ocitnou v zahradě Hesperidek z řeckých mýtů a bájí. Především příznivci Asie si přijdou na své v pavilonu E, který představuje japonskou zahradu s bonsajemi z Japonska, Koreje a Číny.
Na výstavách Flora se každoročně konají soutěže. Na prvním místě v klání o nejlepší expozici do patnácti metrů čtverečních se letos umístila Střední zahradnická škola Kopidlno, v kategorii do padesáti metrů zvítězilo polské zahradnictví Kapias a v kategorii nad padesát jedna metrů Bonsaicentrum Isabelia.
Akcí se dohromady účastní více než pět set vystavovatelů a prodejců z České republiky, Rakouska, Nizozemska, Polska a Slovenska, sdělila Studená.
Podle mluvčí olomouckého výstaviště je návštěvnost zatím vysoká. Loni na jarní Floru zavítalo zhruba 80 000 lidí. Největší nápor organizátoři výstavy očekávají o víkendu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *