18.06.2001 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kvůli BSE zakázali na Slovensku na dva tisíce výrobků

V důsledku po potvrzení výskytu BSE v ČR zakázaly slovenské kontrolní orgány prodávat 1989 kusů zboží a u dalších 106 048 výrobků pozastavily prodej a distribuci. Jak vyplývá z prohlášení hlavního hygienika SR Ivana Rovného, jde o zboží, které by mohlo obsahovat rizikový materiál.

Mezi produkty vyřazené z obchodní sítě patřily zejména masové konzervy, například od společnosti Vamberecké maso a uzeniny či firmy Masna Studená. Další prodej byl pozastaven u zboží, na kterém nebylo uvedeno přesné složení a nedal se zjistit jejich původ. Až do ověření obsahu tak obchody nemohou prodávat zejména dehydrované polévky, masové bujóny a konzervy s obsahem masa od výrobců Vitana, Maggi, Knorr či Hamé.
Na Slovensku nadále platí zákaz dovozu všech kategorií hovězího dobytka a rizikových produktů, pocházejících z ČR. Celníci rovněž v rámci obchodního styku neumožňují import všech druhů masokostních mouček, jakož i krmiv pro společenská zvířata s obsahem živočišných bílkovin, která by mohla obsahovat původce BSE. Ze zákazu jsou vyňaty dovozy mj. mléka a mléčných výrobků, spermatu, tepelně zpracovaného tuku bez obsahu proteinů, kůží, želatiny a komponentů na přípravu léků a diagnostik, jejichž import je upraven zvláštním způsobem.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down