Kvůli odlovu přemnožených prasat zavřou od prosince v noci lesy kolem Jablonce

Kvůli odlovu přemnožených divokých prasat budou zavřeny od prosince lesy kolem Jablonce nad Nisou. Myslivci potřebují uzavřenou honitbu, aby mohli bezpečně stavy černé zvěře snížit. Uzavření lesů se bude týkat oblasti Rádla, Srnčího dolu a Prosečského hřebene. Zákaz potrvá od 1. prosince do konce února příštího roku v nočních hodinách vždy od 18:00 do 08:00 následujícího dne, řekla mluvčí magistrátu Jana Fričová.

"Zákaz vstupu bude vyhlášený proto, aby myslivci mohli přemnoženou zvěř odlovit. To není v současné době možné, protože se v lesích pohybují hodně houbaři nebo tam lidé venčí své psy, které nemají na vodítku. Často lidé běhají v lesích i v noci. Divočáci tak nemají klid, který paradoxně nacházejí na okrajích města, na loukách při sídlištích, kde je pro ně často i dostatek potravy. Proto statutární město chystá razantní opatření k regulaci černé zvěře," řekl k rozhodnutí lesy uzavřít primátor Miloš Vele (ODS).
Opatření, jehož cílem je snížení stavů divočáků v okolí Jablonce, počítá například i s instalací odchytové klece a fotopastí. "Dalším opatřením bude povolení odlovu, a to i na nehonebních pozemcích," doplnila Petra Němečková z oddělení životního prostředí města. Lesy město neuzavírá poprvé, podobně byl vstup do oblasti Srnčího dolu v noci zakázán loni od srpna do konce října. Za tři měsíce tam tehdy myslivci ulovili 42 zvířat, tolik jich běžně uloví za celý rok.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down