22.02.2016 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kvůli teplé zimě začaly výlovy rybníků dříve, než je obvyklé

Jarní výlovy začaly v některých jihočeských rybnících kvůli nezvykle teplému únoru o týdny dříve, než bývá zvykem. Hlavní výlovy jsou přichystány na Velikonoce. Rybníkáře trápí především nedostatek vody. Ryby jsou ale po mírné zimě zatím v dobré kondici, lidé si je mohou koupit na sádkách i na hrázích rybníků. Ceny zůstanou stejné jako o Vánocích. Termíny výlovů musí sledovat na webech rybářství. Uvedli to lidé odpovědní za chov ryb v jižních Čechách.

"Rybníky nejsou zamrzlé, proto jsme s výlovem již začali. Zatím ale lovíme malé rybníky. Hlavní výlov začne 14. března, kdy budeme lovit Opatovický rybník," uvedl předseda představenstva třeboňského rybářství Josef Malecha. Kapry tu budou prodávat za stejné ceny jako loni, kilogram ryby první třídy na sádkách stojí 77 korun, výběrový kapr o deset Kč víc. Nejlevnějšího kapra první třídy koupí zákazníci na sádkách Rybářství Nové Hrady za 50 korun, výběrového za 65 korun. "Pokud se nezmění počasí,  s hlavními výlovy začneme okolo 10. března. Lovit se bude rybník Blatec u Olešnice," řekl Zvonař. Podle něj je situace s vodou na Novohradsku bídná. Odhaduje, že momentálně je tak na 30 procentech běžného stavu. Doufá, že do léta se rybníky dostanou alespoň na padesátiprocentní stav. "Během zimy pak rybníky dotečou," uvedl. Společnost Blatenská ryba začíná s výlovem v pondělí. Hlavní jarní výlovy budou v Blatné 2. a 3. března. "To se bude lovit rybník Řitovíz u Blatné a Hradecký rybník u Strakonic," uvedl Karel Nusl ze společnosti Blatenská ryba.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down