12.03.2007 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kvůli vepřovému plánují blokády hranic

Čeští zemědělci chtějí do konce března uspořádat blokády hraničních přechodů s Rakouskem, odkud obchodní řetězce dovážejí do Česka stále více vepřového masa. Protestní akcí chtějí poukázat na to, že českému chovu prasat hrozí kolaps. Uvedl to prezident Agrární komory Jan Veleba. Chování obchodních řetězců podle něj tak způsobuje tuzemským zemědělcům ztráty přes 2,4 miliardy korun ročně.

Veleba však zatím neprozradil termín plánovaných blokád ani počet hraničních přechodů, kterých by se týkaly.
Dalším krokem zemědělců bude rozdávání letáků před obchodními řetězci, které dovážejí převážnou část masa ze zahraničí. „Při minulé akci jsme rozdali asi 6000 letáků, tentokrát jich budou statisíce. Chceme lidi přesvědčit k tomu, aby dávali přednost českým potravinám,“ dodal Veleba. Se stejným cílem se zemědělci obrátili také na čelní představitele všech parlamentních stran.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down