03.01.2005 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lednová inspekce z EU se zaměří na welfare zvířat

I Státní veterinární správa ČR začíná s lednem ostrý provoz. Kromě normálního standardního fungování státního veterinárního dozoru hned v první polovině ledna přijíždí další bruselská inspekce, tentokrát zaměřená na welfare – pohodu zvířat. Soustředí se na jeden, popřípadě dva kraje, a budou ji zajímat především poměry na jatkách.

Dalším důležitým úkolem bude podle Milana Maleny, ústředního ředitele Státní veterinární správy, dále pracovat na zefektivnění práce státního veterinárního dozoru. Proběhnou určité organizační změny, zejména na úrovni krajů.

Lze si jen přát, aby i letošní rok bylo možné hodnotit jako tak úspěšný, jako ten loňský, kdy naše republika byla přijata do EU, a veterinární problémy nebyly shledány žádné.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down