15.04.2019 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesníci z Vysočiny prodávají dřevo i do Číny

Kvůli velkému přebytku dřeva způsobenému kůrovcovou kalamitou v lesích hledají lesníci z Vysočiny další odbyt v řadě zemí. Dřevo už kromě Rakouska vozí například i do Polska a do Číny. Odbyt vázne hlavně u vlákninového dřeva, jeho prodej je podle lesníků už ztrátový. Ani poslední zima bohatá na sníh podle nich kůrovce nezastaví. Počasí může ovlivnit jen rychlost šíření, shodli se zástupci lesních podniků ve Žďáru nad Sázavou.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

  1. Já jsem rád, že je cena dřeva tak nízká, ale na druhou stranu je mi úzko z toho, když vidím, jak jsou lesy pokácené kvůli kůrovci. Doufám, že se to brzo zase zlepší a budeme mít krásné lesy 🙂 . My topíme v krbových kamnech, takže chystáme dřevo, přikládáme, vynášíme popel a po zimě kamna čistíme a také nezapomínáme na vyčištění komínové sestavy, kterou jsem objednal z https://www.komin-levne.cz/ . Kolem kamen je hodně práce, ale já jsem rád, že můžu ušetřit peníze za topení.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down