Lesníci začali v lužních lesích obory Soutok s postřikem proti komárům

Lesníci ve spolupráci s hygieniky začali v lužních lesích obory Soutok u Břeclavi s postřikem proti komárům. Tekutý i granulovaný přípravek má zmírnit očekávané přemnožení komárů v okolí Břeclavi a Lanžhota. V tiskové zprávě o tom informovaly Lesy České republiky, které oboru spravují.

"Přípravek hubí pouze komáří larvy. Během týdne se kvůli ochraně obyvatel, návštěvníků, ale i zvěře v oborách ošetří podmáčené vodní plochy v okolí Břeclavi, Lanžhota a nedalekých obcí," uvedla mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová. Do obory je v současné době kvůli zaplaveným cestám zakázaný vstup, výjimku tvoří přístupová cesta k zámečku Pohansko, kterou vedení Břeclavi od středy zpřístupnilo veřejnosti. Na jaře se v lužních lesích na Břeclavsku rozlévá voda z řek i potoků, na mnoha místech vznikají tůně a v nich se množí larvy komárů. Hrozí tak lokální přemnožení. Za kalamitu je považovaný stav, kdy člověka v lese za minutu bodne 30 komárů. Vývoj v jednotlivých oblastech sledují hygienické stanice.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down