Lesnické společnosti loni vzrostl rekordně zisk, kvůli vyšší poptávce i cenám

Společnosti Uniles patřící do holdingu Agrofert loni meziročně stoupl zisk o 42,8 procenta na rekordních 129,4 milionu korun. Obrat stoupl o 53,9 procenta na 3,123 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti ve sbírce listin. Růst obratu i tržeb podle firmy souvisí s růstem poptávky po lesnických pracích a s výrazným růstem cen dříví.

Podle výroční zprávy se společnost loni soustředila na svůj hlavní obor podnikání, což je lesnictví a prodej dříví na území celé ČR. "Společnost potvrdila trend zlepšování výsledků hospodaření z roku 2020 a dosáhla nejlepšího výsledku za dobu svojí existence," uvádí firma.

Podle výroční zprávy 66 procent tržeb loni tvořily tržby za dříví, které vzrostly o 876 milionů na 2,06 miliardy korun. Meziročně je to nárůst o více než 73 procent, což bylo podle společnosti způsobeno hlavně výrazným růstem cen všech sortimentů dřeva.

Tržby za lesnické práce tvořily 32 procent tržeb společnosti. Loni meziročně vzrostly o 208 milionů, tedy o 21 procent, na 990 milionů Kč. Celkový objem vytěženého a zobchodovaného dříví byl loni 1,4 milionu metrů krychlových. Výroční zpráva uvádí, že loni měla průměrně 349 zaměstnanců, jejich počet meziročně stoupl o 40, tedy o 13 procent.

Pro letošní rok společnost očekává, že bude stále poznamenán vývojem kalamitní situace v lesích, bude také záležet na vývoji počasí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down