Lesům České republiky klesne letos hrubý zisk

Hrubý zisk státních Lesů ČR letos klesne meziročně o 28 procent na 4,6 až 4,7 miliardy korun. Loni činil 6,49 miliardy korun, šlo o jeden z nejlepších výsledků podniku. Dnes to novinářům řekl generální ředitel podniku Daniel Szórád.

"Jestliže je ten (hospodářský) výsledek nad 4,5 miliardy, tak je to výsledek, který je podle mně excelentní. Dá se ho dosáhnout, když je stabilní situace na trhu," řekl Szórád. Tržby podniku budou letos zhruba deset miliard korun proti loňským 11,8 miliardy korun, dodal. V příštím roce by měl podnik odvést okolo dvou miliard korun do státního rozpočtu, dodal Szórád. Letos to bylo 5,6 miliardy korun.

Za devět měsíců letošního roku firmě klesl hrubý zisk meziročně o 29 procent na 3,9 miliardy korun. Tržby klesly o 16 procent na 8,13 miliardy korun. Těžba dřeva zůstala na úrovni šesti milionů metrů krychlových.

Za snížením zisku a výnosů je podle vedení podniku dlouhodobý pokles ceny dřeva na trhu a také to, že se zpracovává větší množství nahodilé těžby, například vinou kůrovcové kalamity. "To mimo jiné znamená jinou strukturu dřeva, těží se více souší, víc nekvalitního materiálu. Lze říci, že loni byly vyšší a kvalitnější těžby a současně i vyšší ceny dřeva," uvedl už dříve Szórád.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down