09.01.2006 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy České republiky budou mít pravděpodobně nového ředitele

Přibližně za měsíc by měl mít státní podnik Lesy ČR zřejmě nového šéfa. Výměnu dosavadního ředitele Vladimíra Blahuty si vynutila aféra s neprůhledným zadáváním lesnických zakázek, za které Českou republiku kritizovala i Evropská komise. Informují o tom pondělní Hospodářské noviny.

"O novém šéfovi Lesů bude rozhodnuto zhruba do měsíce, teď je vše otevřené," řekl Hospodářským novinám ministr zemědělství Jan Mládek. Podle zdrojů z ministerstva i lesnických firem je nejžhavějším kandidátem na nového ředitele Vít Zgarba, který je nyní šéfem soukromé lesnické firmy Foresta SG a podle vlastního vyjádření není příbuzný s exministrem zemědělství Petrem Zgarbou.
Kritici ovšem budoucímu řediteli Zgarbovi vytýkají jeho údajné spojení s největší soukromou lesnickou společností CE Wood, která při svém vzniku byla spojena s firmou Foresta SG. Nyní však podle obchodního rejstříku obě firmy spojeny nejsou.
"Pan Blahuta tendry nezvládl, ovšem novým ředitelem by měl být člověk pokud možno nezávislý na podnikatelských skupinách," řekl HN stínový ministr zemědělství ODS Jiří Papež, který je členem dozorčí rady Lesů. To je však v podmínkách malého českého trhu takřka nemožné. I Blahuta přišel předloni do státní firmy právě ze společnosti CE Wood.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down