08.02.2005 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy České republiky zmírnily podmínky výběrových řízení

Státní podnik Lesy České republiky zmírnil podmínky výběrových řízení na práce v lesích, která vypsal na konci loňského roku. Změny se týkají požadavků na certifikaci lesních firem podle norem ISO a na reference. Jak řekl mluvčí podniku Lubomír Šálek, k úpravě podmínek vedly připomínky lesnických firem.

Uchazeči o práce u Lesů ČR získají podle nových podmínek více bodů za to, že proces získání certifikátu ISO teprve podstupují. U referencí již není podmínkou pro zisk plného počtu bodů předložení alespoň tří referencí. "Krok Lesů ČR zatím nemůžeme hodnotit. Nejdřív se musíme seznámit s kompletními materiály, jak se podmínky změnily," řekl k tomu tajemník České asociace podnikatelů v lesním hospodářství Jiří Kořínek.
Výběrová řízení vypsaly Lesy ČR loni v prosinci a týkají se prací na 12 procentech státních lesů, kde lesnickým firmám původní smlouvy k poslednímu prosinci skončily. Nabídky mají firmy státnímu podniku předložit do 17. února. Lesy se letos v lednu pokusily ukončit i všechny ostatní smlouvy na práce v lesích. Tvrdily, že smlouvy odporují soutěžnímu právu, a jsou tedy neplatné. Do věci se pak vložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který zakázal Lesům ČR, aby omezovaly či znemožňovaly podnikání svých smluvních partnerů. Postup podniku při změně smluvních vztahů vyvolal nevoli lesnických firem, které vedení obvinily z vytváření chaosu a destabilizace lesního hospodářství.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down