22.11.2013 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy ČR investovaly v Jizerských horách

Lesy České republiky rekonstruovaly kilometr dlouhý dřevěný chodník v Jizerských horách, Libereckém kraji, podél vodní nádrže Bedřichov zvané též Černá Nisa. Investice vyšla na 1,6 milionu korun. Informoval o tom mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík.

Projekt dosud plně financují Lesy ČR, přislíbena byla finanční podpora z Evropské unie prostřednictvím Evropského zemědělského fondu - Programu rozvoje venkova. Zcela nefunkční poválkový chodník podél levobřežní části vodního díla je nyní nahrazen dřevěnou stezkou pro pěší turisty.

„Chodník vede od hráze přehrady k přítoku Černé Nisy. Je bezbariérový, přístup na něj tak mají i lidé pohybující se na vozíku. Na trase se nacházejí dvě vyhlídková mola umožňující jedinečné pohledy na vodní hladinu a dvě zastavení obsahující informace o místních zajímavostech,“ informuje ekonomický ředitel Lesů ČR Michal Gaube, pověřený zároveň řízením LČR. „Zrekonstruovaný chodník, jehož součástí jsou také tři odpočinková místa s lavičkami, bude zahrnut do nově připravované Technicko-naučné stezky Maliník – Hřebínek. S její realizací počítáme na jaře příštího roku,“ doplňuje Michal Gaube.

Výběr vhodné trasy i vlastní realizace dřevěného chodníku v tomto turisticky exponovaném území je výsledkem úzké spolupráce Lesů ČR se Správou CHKO Jizerské hory a Povodím Labe.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down