Lesy ČR koupí 411 vozů Hyundai Tuscon za více než 150 milionů korun

Státní podnik Lesy České republiky koupí letos pro své lesníky 411 automobilů Hyundai Tuscon za 153,2 milionu korun bez DPH. Automobilka má vozy dodat do září. Informovala o tom Eva Jouklová, mluvčí Lesů ČR.

Zástupci Lesů ČR a prodejce smlouvu o dodávce aut podepsali 3. ledna. Do osmi měsíců mají být vozy vyrobené v moravskoslezských Nošovicích dodány. Jeden přijde včetně tříletého servisu na 372 763 korun bez DPH, uvedl obchodní ředitel Lesů ČR Radovan Srba. Podle Lesů ČR se o zakázku ucházely také Škoda Auto a Barth, uspěl Hyundai motor Czech s nejnižší nabídkovou cenou.

Hyundai Tuscon určený pro Lesy ČR bude vybavený pro jízdu v náročném terénu. Zařízení chrání vozidlo proti poškození při používání v terénu. Budou tak například zakryté lanovody i kryt motoru a palivové nádrže. Díky světlé výšce vozidlo projede i obtížným terénem, uvedl Srba. Lesy ČR letos ještě plánují veřejnou zakázku na nákup 15 pick-upů.

Podnik Lesy ČR na jaře 2016 uvedl, že plánuje rozsáhlou obměnu vozového parku kvůli stáří automobilů. V roce 2015 podnik pořídil 360 nových osobních a terénních aut značky Škoda nebo Volkswagen, dalších 290 aut koupil loni. Za vozy celkem zaplatil 274 milionů korun bez DPH.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *