Lesy ČR letos nabídnou letní brigády i studentům vodohospodářských škol

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) letos nabídne odborné letní brigády i studentům středních a vysokých škol se zaměřením na vodohospodářské stavby, vodní hospodářství a krajinářství. Rozšíří tím nynější program Adjunktem na léto, který byl dosud určený jen pro studenty lesnických škol. Sdělila to mluvčí podniku Eva Jouklová. Podnik spravuje téměř polovinu lesů v ČR.

Zkušenosti i praxi v oboru budou moci studenti získat od června do konce září. Zájemci musí být starší 18 let, brigáda bude minimálně na jeden měsíc. Odměna bude činit až 136 korun na hodinu, v některých lokalitách podnik zájemcům pomůže se zajištěním ubytování. "Studentům vysokých lesnických škol je brigáda uznaná jako předmět praxe se ziskem kreditů," uvedla mluvčí. Program Adjunktem na léto státní podnik letos na svých lesních správách a závodech nabízí sedmým rokem. Loni bylo na odborné brigádě u LČR 132 vysokoškoláků a 77 středoškoláků. Brigád podnik, který má přes 4000 pracovníků, využívá i k získávání nových zaměstnanců. "Více než 50 dnešních zaměstnanců začínalo v podniku právě jako adjunkti na léto," uvedla Jouklová. Začínající lesníci budou letos především vyhledávat a označovat kůrovcem napadené stromy, kontrolovat obranná opatření, tedy lapáky a lapače. Účastnit se budou asanace nebo třeba měřit objem dřeva složeného v lese. Vodohospodáře a krajináře čeká asistence při prohlídkách malých vodních toků a kontrole vodních děl na nich postavených včetně stavu břehových porostů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down