09.07.2008 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy ČR mají ekologický certifikát

Státní podnik Lesy České republiky hodlá v některých lesích hospodařit ekologicky. Mezinárodní certifikát ekologického a sociálně šetrného hospodaření v lesích FSC (Forest Stewardship Council) získal podnik na části své lesní správy Nymburk pro jednotku Žehrov o rozloze asi 2500 hektarů. Uvedl to mluvčí Lesů ČR Radek Drahný.

Vedení podniku předpokládá, že certifikát získají i pro další jednotky. Letos má být zahájen audit na lesní správě Mělník. Nepočítá však s tím, že by se certifikace v budoucnu měla rozšířit na všechny lesy státního podniku. Jak řekl Drahný, získání certifikátu je finančně náročný proces a technicky ani není možné mít vše certifikováno. Doplnil, že certifikace stojí ročně až jedno euro na jeden hektar lesa. Audit Žehrova je pro veřejnost názorným příkladem, že i ve státních lezích lze hospodařit ekologicky. Hospodaření podle FSC podléhá přísným pravidlům. V takových lesích je například zakázáno používat chemikálie, část mrtvého dřeva se musí nechat v lesích zetlít, lesy nelze plošně odvodňovat a není dovolena holoseč. V lesích FSC by měli být přednostně zaměstnávání místní obyvatelé.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down