Lesy ČR mají nového náměstka ředitele pro obchod a strategii

Novým náměstkem generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky pro obchod, marketing a strategii, což je nově vytvořená pozice v organizační struktuře podniku, se dnes stal bývalý poslanec za ČSSD František Koníček (53). Informovala o tom mluvčí LČR Alexandra Křižková.

Nové místo podnik podle mluvčí vytvořil v souvislosti s prosazováním nové obchodní politiky. Podle ministra zemědělství Jana Mládka, jak jej citovaly dnešní Hospodářské noviny, bude hlavním Koníčkovým úkolem vyřešit problém výběrových řízení státních lesů, na něž si stěžuje Evropská komise. „František Koníček je mimořádně zkušený manažer. Prošel a vedl celou řadu firem, má navíc cenné zkušenosti a kontakty v oblasti mezinárodního obchodu,“ uvedl dnes Mládek ke Koníčkovu jmenování.
Dosud se vrcholový management LČR skládal z generálního ředitele Vladimíra Blahuty, ekonomického ředitele Zdeňka Cáby, personálně-správního ředitele Vladimíra Sovy a výrobně- technického ředitele Karla Luňáka. Koníčka do funkce jmenoval Blahuta. Podle České asociace podnikatelů v lesním hospodářství (ČAPLH) Koníčka do vedení LČR fakticky jmenoval ministr Mládek. „Pokračují tak nestandardní řešení velmi složité situace, ve které se LČR ocitly kvůli zásahům bývalého ministra zemědělství Jaroslava Palase a nekompetentnosti jim jmenovaného vedení,“ řekl k tomu ředitel asociace Jiří Kořínek. Přesto asociace podle něj tuto personální změnu vnímá jako signál začátku změn, které vrátí LČR na cestu, již více než před dvěma lety opustily.
Koníček byl poslancem do minulého pátku, kdy se vzdal mandátu. Ministr Mládek jej dříve označil za člověka se silnou manažerskou zkušeností. Podle údajů internetového obchodního rejstříku je Koníček podílníkem ve společnostech Karlštejnská a RSJ Invest. S Mládkem zasedá v dozorčí radě společnosti PPP Centrum. Minulý týden Koníčkovo zamýšlené jmenování do vedení LČR kritizovala opozice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *