11.12.2007 | 12:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy ČR mají nového ředitele

Ministr zemědělství Petr Gandalovič dnes jmenoval generálním ředitelem s.p. Lesy ČR Jiřího Nováka, který dosud působil jako ředitel Krkonošského národního parku. Ministr to novinářům oznámil na dnešní tiskové konferenci.

„Chceme z Lesů ČR vytvořit dynamický a průhledně fungující podnik,“ říká ministr Gandalovič a dodává „proto od nás dostal ředitel Novák zadání, jak mají Lesy ČR nadále fungovat.“ V tomto zadání je několik pokynů, které mají za cíl státní lesy modernizovat a zajistit do budoucna kvalitní péči o ně. „Zásadní je pro mě stabilizace situace v lesním hospodářství, proto bude prvním úkolem nového ředitele dotažení tendrů na lesnické práce do roku 2010,“ doplnil ke jmenování nového ředitele ministr Gandalovič.
„Jako generální ředitel Lesů ČR hodlám postupovat podle koncepce, se kterou jsem do výběrového řízení vstupoval. Veškeré kroky v pozici ředitele Lesů ČR se budou odehrávat v mantinelech vymezených memorandem, které stanoví pravidla hry na následující tři roky,“ uvedl ke svému jmenování Novák, který byl komisí vybrán z celkem 18 kandidátů.
V koncepci se ředitel Novák zaměřil na decentralizaci Lesů ČR prostřednictvím transformace Krajských inspektorátů na odštěpné závody, na zeštíhlení ředitelství Lesů ČR a na větší využívání dotačních nástrojů EU.
Jak Agroweb informoval tiskový mluvčí MZe Petr Vorlíček, Jiří Novák (47) působí celý život v lesnictví. Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Brně. Posléze pracoval na několika pozicích v lesním závodě Maršov. Od roku 1994 pak působil na Správě Krkonošského národního parku jako náměstek ředitele a vedoucí odboru péče o les, od roku 2000 pak jako ředitel Krkonošského národního parku. Koncepce, kterou Jiří Novák předložil do výběrového řízení, je uveřejněna na webových stránkách www.mze.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down