11.11.2013 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy ČR mají přestat těžit na Táborsku

Českobudějovické biskupství podalo k soudu návrh na předběžné opatření na to, aby Lesy ČR přestaly s těžbou dřeva v lesích na Táborsku, o něž církev žádá. Jedná se o lesy na pozemcích římskokatolické farnosti Hoštice. Biskupství už v pátek podalo kvůli těžbě trestní oznámení. Informoval o tom generální vikář českobudějovické diecéze Adolf Pintíř.

    "Dopisem ze dne 8. října byl státní podnik Lesy ČR vyzván, aby výzvy oprávněných osob vyřizoval průběžně tak, aby byla zachována lhůta stanovená zákonem a aby napříště upustil na nemovitostech, jejichž vydání se oprávněné osoby domáhají, od jakékoliv těžby. Vzhledem k tomu, že se tak nestalo, podala farnost oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu," napsal v prohlášení Pintíř.
    Lesy ČR už dříve argumentovaly tím, že v lokalitě musí kácet, protože tam byla živelní katastrofa. Předběžné opatření má zabránit těžbě do doby, než táborské státní zastupitelství trestní oznámení vyřeší. Spor se však podle policie může dostat k soudu až v horizontu několika měsíců.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down