Lesy ČR nabídnou dřevo na dům

Dozorčí rada Lesů ČR podpořila iniciativu vedení státního podniku zaměřenou na pomoc obyvatelům v oblastech postižených povodní. Lidem, které velká voda připravila o dům, podnik nabídne dřevo na výstavbu nového. Podmínkou je platný demoliční výměr. Informoval o tom mluvčí státního podniku Lesy ČR Michal Kačena.

„Dozorčí rada se jednomyslně shodla, že vedle probíhající intenzivní práce na odstraňování následků povodně jde o další velmi potřebný způsob pomoci, kdy podnik může plně využít své možnosti. Návrh má naší plnou podporu, chceme, aby vedení podniku mohlo postupovat co nejrychleji,“ zdůrazňuje Viktor Blaščák, místopředseda dozorčí rady Lesů ČR.
Lesy ČR chtějí nabídnout za režijní cenu 440 korun za m3 (včetně DPH) buď 100 m3 materiálu na celodřevěný dům, nebo 70 m3 dřeva na montovanou stavbu, popřípadě 15 m3 na vybudování nového krovu.
„Ve čtvrtek jsme pro návrh získali plnou podporu dozorčí rady a ještě týž den odpoledne jsem o něm jednal s ministrem zemědělství, který jej uvítal. Ihned se pustíme do realizace,“ říká generální ředitel Lesů ČR Svatopluk Sýkora.
„Je osvědčenou pravdou, že kdo rychle dává, dvakrát dává. Proto vítám iniciativu vedení státního podniku Lesy ČR. Věřím, že pomůže našim spoluobčanům, které povodně postihly v nedávných dnech,“ poznamenává k tomu ministr zemědělství Jakub Šebesta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *