Lesy ČR nesouhlasí s tendry podle zákona o veřejných zakázkách

Vedení státního podniku Lesy ČR (LČR) nesouhlasí s rozhodnutím Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), podle něhož mají tendry na dodavatele lesnických prací má v budoucnu zadávat podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Vedení Lesů ČR proto nyní zvažuje podání rozkladu. Důvodem je, že antimonopolní úřad v nedávné minulosti dvakrát uvedl, že zadavatelem veřejných zakázek Lesy ČR nejsou a schválil postup současných výběrových řízení, vysvětlil generální ředitel LČR Vladimír Blahuta.

Antimonopolní úřad zamítnul rovněž návrh společnosti CE WOOD, která se domáhala předběžného opatření na uložení zákazu plnění smluv, které již LČR s vítězi výběrových řízení uzavřely, informovala Križková. V prvním kole tendrů loni na jaře CE WOOD neuspěla, následného druhého se nezúčastnila.
Spokojenost nad rozhodnutím ÚOHS vyjádřila Česká asociace podnikatelů v lesním hospodářství (ČAPLH). Tendry podle zákona o veřejných zakázkách budou průhlednější a spravedlivější. Bude možné se například proti výsledku odvolat, což dosud nešlo, řekl ředitel asociace Jiří Kořínek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *