Lesy ČR ohlásí v pondělí jména odborných ředitelů

Státní podnik Lesy České republiky v pondělí zveřejní výsledky výběrových řízení na obsazení míst odborných ředitelů. Uvedl to mluvčí státních lesů Zbyněk Boublík. Nový generální ředitel LČR Daniel Szórád tendry na ekonomického, výrobně-technického, správního a obchodního ředitele vypsal 18. dubna, uzávěrka přihlášek byla 29. dubna. Přihlásilo se 58 lidí. V minulosti si šéfové Lesů ČR svůj tým sestavovali bez otevřených výběrových řízení.

Z dosavadních členů nejvyššího managementu již ke konci dubna ukončili pracovní poměr u Lesů ČR správní ředitel Jiří Červenka a výrobní ředitel Zdeněk Sýkora. K 31. květnu skončí ekonomický ředitel Michal Gaube. Ten byl ve funkci ekonomického ředitele od 1. června 2009 a v období od 1. prosince 2012 do 16. dubna 2014 byl navíc pověřen řízením podniku. Ředitelem lesního a vodního hospodářství je nyní  Pavel Indra.
Szórád do státní firmy přišel z pozice manažera polské pobočky švédské nábytkářské společnosti IKEA, dříve působil také jako obchodní ředitel lesnické firmy CE WOOD. Ministr zemědělství Marian Jurečka uvedl, že očekává, že Lesy ČR budou pod jeho vedením fungovat transparentně a budou plnit funkci řádného hospodáře.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *