Lesy ČR otestovaly téměř tři tisíce zaměstnanců, pozitivní jednotlivci

Ve státním podniku Lesy České republiky se při antigenním testování na covid-19 od pondělí do pátku otestovalo 2800 pracovníků, z nichž bylo pozitivních necelé půl procento. "Jednalo se tedy o jednotlivce," řekla k výsledku testování mluvčí podniku Eva Jouklová. Podnik má po republice asi 3500 zaměstnanců.

Pro samotestování zaměstnanců podnik nakoupil 23 500 antigenních testů v hodnotě 1,9 milionu korun bez DPH. "Na každé organizační jednotce, tedy lesní správě, oblastním ředitelství či lesním závodě, jsme vyhradili místo k samotestování na pracovišti, ale zaměstnanci se mohou otestovat i doma," uvedla mluvčí. Výsledek testu zaměstnanci hlásí pověřenému zaměstnanci, který ho zaznamená do podnikové aplikace. Ta zároveň hlídá sedmidenní lhůtu pro další test.

Podnik testuje všechny zaměstnance včetně lidí s dohodami o provedení práce a o pracovní činnosti, kteří vykonávají činnost na pracovišti Lesů ČR, tedy včetně revírů, lesnických úseků, či rajónů. Testováni nejsou zaměstnanci, kteří vykonávají práci pouze na home-office, čerpají dovolenou či neplacené volno, jsou na nemocenské či v karanténě nebo v předcházejících 90 dnech prodělali onemocnění covid-19.

Po externích zaměstnancích, kteří pracují na pracovištích podniku, Lesy ČR týdně vyžadují potvrzení od jejich zaměstnavatele, že mají test s negativním výsledkem. "Případně jim testy poskytujeme a přeúčtujeme náklady danému subjektu," uvedla mluvčí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down