Lesy ČR podepsaly skoro všechny smlouvy z tendru 2016+

Státní podnik Lesy České republiky dosud z miliardového lesnického tendru 2016+ podepsal 52 smluv. Zbývajících pět smluv by měl podnik se svými obchodními partnery podepsat v nejbližších dnech. Firmy začnou pro Lesy ČR pracovat od 1. ledna příštího roku. Uvedl to generální ředitel podniku Daniel Szórád.

Vítězem tendru se stala společnost Uniles ze skupiny Agrofert. Firma podala nejlepší cenovou nabídku na 12 z 57 soutěžených jednotek. Do tendru se přihlásilo 39 firem, které podaly celkem 425 nabídek. Alespoň jeden kontrakt získalo 21 subjektů. Předpokládaná hodnota lesnických prací je asi tři miliardy korun. Hodnoticím kritériem byla nabídnutá cena.

Na 56 jednotkách již získal či získá kontrakt vítěz tendru, pouze na jedné jednotce nazvané Hradecká týkající se pěstebních prací byla smlouva uzavřena s druhým v pořadí, firmou Lesní společnost Bečov.

Za Unilesem se s šesti kontrakty umístily společnosti Kloboucká lesní a Progles. Po čtyřech mají firmy Aclesia a LST. Přestože Uniles v tendru 2016+ zvítězil, jeho práce pro Lesy ČR se zmenší o 23 800 hektarů, tedy asi o devět procent. Uniles totiž v tendru 2016+ obhajoval lesnické jednotky o velikosti 99 600 hektarů, přičemž získal 75 800 hektarů.

Jednotky byly trojího druhu a nebyly stejné. Z 57 jednotek se na 36 soutěžila takzvaná komplexní zakázka, která je nejhodnotnější a firmy o ní měly největší zájem. Vítěz na jednotce dělá pěstební práce i těžbu a se dřevem následně obchoduje. Hodnota prací se u těchto 36 jednotek předpokládá 2,753 miliardy korun. Sedmnácti jednotek se týkaly zakázky v odhadované hodnotě 228 milionů korun zaměřené pouze na pěstební činnosti. Na čtyřech jednotkách Lesy ČR soutěžily jen těžbu a prodej dříví, celková hodnota byla 30,6 milionu korun.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *