09.09.2008 | 03:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy ČR postupovaly u zakázek správně

Státní podnik Lesy České republiky postupoval při zadávání zakázek po letošní vichřici Emma správně. Vyplývá to z posudku, který si nechal zpracovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Informoval o tom šéf sekce veřejných zakázek ÚOHS Pavel Herman.

Některé lesnické společnosti kritizovaly, že Lesy ČR nezadávaly odstraňování škod v řádných tendrech, k předložení nabídky vyzvaly vždy jen několik firem podle vlastního výběru. Posudek je však pro státní lesy příznivý.
Firmy z České asociace podnikatelů v lesním hospodářství (ČAPLH) tvrdí, že Lesy ČR přišly kvůli zvolenému systému zadávaní zakázek po Emmě nejméně o čtvrt miliardy korun. Podle ministerstva zemědělství to ale není pravda. ČAPLH ale poukazuje na to, že vybraným firmám po Emmě Lesy garantovaly za vytěžené dřevo podstatně prodejní ceny nižší ceny, než jaké chtěly po vítězích loňských řádných dlouhodobých tendrů.
Ministr Petr Gandalovič namítá, že kritizované zakázky na odklízení kalamitního dřeva byly přiděleny podle zákona a nelze je srovnávat se střednědobými tendry na lesnické práce, protože prioritou bylo rychlé vytěžení padlých stromů. To v podstatě potvrdil i posudek zpracovaný pro ÚOHS. Není závazný, dá se ale předpokládat, že pro úřad bude při posuzování sporu stěžejní, naznačil Herman.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down