Lesy ČR posunuly podání nabídek do miliardového tendru na 18. října

Státní podnik Lesy České republiky posunul termín pro podání nabídek do dvanáctimiliardového tendru na lesní práce a prodej dřeva z 11. na 18. října. Důvodem je poskytnutí vysvětlení k zadávací dokumentaci. O vysvětlení požádali potenciální uchazeči. Lesy ČR to uvedly na svém webu. Zakázku podnik, který spravuje téměř polovinu lesů v zemi, vyhlásil 12. září. Vítězné firmy by měly pro podnik pracovat od ledna 2023 do konce roku 2027.

V pětiletém tendru 2023+ na lesní práce a prodej dřeva je odhadovaná hodnota soutěžených služeb a prací 11,95 miliardy korun. Objem dřeva k těžbě činí 11 milionů metrů krychlových. Tendr podnik rozdělil na 84 zakázek na příslušných územních jednotkách. Soutěž počítá s obnovou 22.000 hektarů lesa, tedy asi 4400 hektarů ročně.

Tendry jsou trojího typu. Na 50 jednotkách budou lesnické firmy dělat takzvanou komplexní zakázku, která zahrnuje pěstební práce a těžbu dřeva, jež firmy budou i samy prodávat. Na 17 jednotkách budou firmy dělat pouze pěstební práce a těžbu a na zbylých 17 jednotkách budou dělat jen pěstební práce a zalesňování.

V loňském pětiletém tendru 2022+ se o kontrakty na 43 územních jednotkách s hodnotou prací pět miliard korun podělilo 13 lesnických firem. S šesti kontrakty byly nejúspěšnější firmy Uniles, LDF Rožnov, Stora Enso Wood Products Ždírec, Opavská lesní a Jihozápadní dřevařská. Soutěže na třech jednotkách podnik zrušil.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down