Lesy ČR převedly do státního rozpočtu 6,5 miliardy korun

Státní podnik Lesy České republiky již podruhé převedl do státního rozpočtu, respektive na zadaný účet v České národní bance, část volných finančních prostředků plynoucích z hospodaření podniku. Letos jde o 6,5 miliardy korun, které již byly na daný účet připsány. Tento krok podnik učinil na základě vydaného rozhodnutí svého zakladatele, Ministerstva zemědělství, a předchozího souhlasu vlády. Informoval o tom mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík.

„Lesy České republiky disponují určitým finančním majetkem, který se podařilo nashromáždit v minulých letech a je smysluplné, aby se posílal do státního rozpočtu. S odvodem v obdobné výši jako letos předběžně počítáme také pro příští rok. Na konci loňského roku podnik vůbec poprvé odvedl šest miliard korun. Dohromady s letoškem tak jde již o 12,5 miliardy korun. V přepočtu na každého občana našeho státu včetně kojenců jde o příspěvek 1188 Kč. Další prostředky Lesy ČR státu poskytují ve formě daňových odvodů, které jsou rovněž nezanedbatelné,“ řekl generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád.

Usnesením vlády ze dne 12. listopadu 2014, č. 923, k žádosti ministra zemědělství o vydání předchozího souhlasu vlády ČR k převodu finančních prostředků soustředěných ve fondu zakladatele podniku Lesy České republiky, vydala vláda předchozí souhlas k převodu částky 6,5 miliardy Kč do státního rozpočtu.

Převod části volných finančních prostředků spravovaných Lesy ČR do státního rozpočtu umožnila Parlamentem ČR schválená novela zákona č. 77/1997 Sb., o státním podniku, ve znění pozdějších předpisů, která vstoupila v účinnost 1. 8. 2013. Letošní převod již dříve schválila také dozorčí rada Lesů ČR.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *