11.09.2015 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy ČR prověřují třicet výzev v církevních restitucích

Lesy ČR v Jihočeském kraji zatím odmítají vydat majetek v církevních restitucích ve 30 výzvách. Chtějí prověřit, zda mají žadatelé na tento majetek skutečně oprávněný nárok. Většina odmítnutých výzev se týká majetku, který by měl po restitucích patřit vyšebrodským cisterciákům. Lesy ČR si proto na celou záležitost nechaly vypracovat nezávislou rešerši a na jejím základě se rozhodnou, zda se odvolají proti vydání majetku. Informoval o tom generální ředitel podniku Daniel Szórád.

"Ta pochybnost sama o sobě neznamená, že bychom chtěli a priori tvrdit, jaká byla skutečnost. Jde nám o to, abychom se mohli s klidným vědomím a svědomím  spolehnout na výsledek správního řízení a jako takové jej budeme respektovat," řekl Szórád. V řízení Státní pozemkový úřad (SPÚ) dříve uvedl, že vyšebrodský klášter by měl v restitucích získat 4500 hektarů lesa. Odmítnuté výzvy se týkají zhruba 500 hektarů.
Zmiňovanou rešerši na posouzení situace si Lesy ČR nechávají zhotovit od bývalého soudce brněnského nejvyššího soudu. "Já s ním nemám dohodu, že bych ho mohl jmenovat, takže ho jmenovat nebudu. Ale je to člověk s bohatými zkušenostmi s restitučními procesy," uvedl ředitel. Podle Szóráda se podnik ohledně toho, jak bude postupovat v otázce restitucí, definitivně rozhodne do konce září.
Lesy ČR se v Jihočeském kraji zabývají výdejem restitučního majetku na rozloze 16 000 hektarů. Celkem jde o 228 výzev a k drtivé většině podnik nenalezl pochybnosti a nebrání se jim.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down