Lesy ČR se dnes odvolaly ve věci zakázek proti rozhodnutí ÚOHS

Státní podnik Lesy ČR dnes podal rozklad proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ve věci zakázek na lesnické práce, sdělila mluvčí LČR Alexandra Křižková. Podání rozkladu proti rozhodnutí nezabránilo ani dnešní odvolání z funkce generálního ředitele podniku Vladimíra Blahuty. Odvolání Blahuty ministr zemědělství Jan Mládek zdůvodnil tím, že politické změny logicky doprovodí i změna personální.

Odvolaný generální ředitel Blahuta, který ve funkci skončí 21. února, již dříve vyjádřil s rozhodnutím antimonopolního úřadu nesouhlas. Podle něj v nedávné minulosti v jiných případech už dvakrát konstatoval, že LČR zadavatelem veřejných zakázek nejsou, a navíc schválil postup současných výběrových řízení. Obratu o 180 stupňů nerozumí, uvedl Blahuta.
Vedení LČR čelí kritice od řady lesnických firem kvůli tendrům na práce v lesích od konce roku 2004. Firmy výběrová řízení označují za neprůhledné a protiprávní. Největším kritikem tendrů je společnost CE Wood. LČR tvrdí, že tendry jsou objektivní. Výběrovými řízeními se nyní zabývá i Evropská komise.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *