07.02.2002 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy ČR už téměř splnily restituční požadavky měst a obcí

Lesy ČR již z 98 procent splnily požadavky měst a obcí na navrácení lesních majetků v rámci restitucí. "Soud rozhodoval ve 125 případech, z toho 68 procent rozsudků bylo ve prospěch Lesů ČR," uvedl ředitel firmy Jiří Oliva.

Podíl výměry lesních pozemků ve správě Lesů ČR na celkové ploše lesů v ČR se od roku 1990 snížil o třetinu na současných 63,1 procenta. Obce nyní drží 13,6 procenta lesů, lesní družstva a společenstva 0,9 procenta a veřejné vysoké školy 0,3 procenta. Zbylá 22,1 procenta lesních pozemků vlastní ostatní soukromé subjekty. Celková plocha lesů v ČR činí 2,637 miliónu hektarů. Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR však žádá od Lesů ČR vydání dalších 2000 hektarů lesa. To má vyřešit novela zákona o vydávání státní půdy obcím, jíž v parlamentu předložila skupina poslanců vedená Václavem Grünerem (ČSSD). Nejméně 2000 hektarů lesa obce nárokují také u Vojenských lesů a statků.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down