09.01.2023 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy ČR uzavřely miliardový tendr, zakázky má 21 firem v čele s Unilesem

Zakázky z dvanáctimiliardového lesnického tendru 2023+ státního podniku Lesy České republiky si rozdělilo 21 firem v čele s těžařskou firmou Uniles z koncernu Agrofert. Z 84 soutěžených jednotek Uniles získal 16 kontraktů. Na druhém místě skončily se šesti smlouvami firmy Stora Enso Wood Products Ždírec, Lesostavby Frýdek-Místek a skupina PETRA z Hodonína. Vyplývá to z přehledu uzavřených smluv na webu Lesů ČR.

Na třech jednotkách podnik řízení zrušil, protože vybraný dodavatel odmítl uzavřít smlouvu. "Pro všechny tři zrušené zakázky připravujeme novou soutěž. Všechny ostatní smlouvy jsou od 23. prosince podepsané a práce už začaly nebo mohou začít," řekla mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová. Smlouvy jsou pětileté do konce roku 2027.

Za Unilesem, Storou Enso, skupinou PETRA a Lesostavbami Frýdek-Místek skončily s pěti kontrakty 1. písecká lesní a dřevařská, firma Královské lesy ze Ždírce nad Doubravou, firma Egrega a společnost Lesy Beskydy. Po čtyřech kontraktech mají Jihozápadní dřevařská a Kloboucká lesní.

Uniles uspěl v lesnických tendrech státního podniku i v minulých letech. Například v tendru 2021+ Uniles získal z 29 soutěžených jednotek 12 kontraktů a v tendru 2022+ patři mezi pět nejúspěšnějších. Předloni Uniles, který má sídlo v Rumburku, meziročně zvedl zisk o 43 procent na rekordních 129,4 milionu korun. Obrat zvýšil o 54 procent na 3,12 miliardy korun.

Tendr 2023+ Lesy ČR vypsaly loni v září a přijaly do něj nabídky od 48 firem. Odhadovaná hodnota lesnických prací a služeb v tendru byla 11,74 miliardy korun a objem dřeva k těžbě 11 milionů metrů krychlových. Tendr počítá s obnovou 22 tisíc hektarů lesa. Soutěž podle LČR zohledňuje rozsáhlou obnovu lesů po kůrovcové kalamitě, která vyžaduje zvýšený objem pěstebních prací.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down