06.04.2009 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy ČR uzavřely smlouvy

Státní podnik Lesy ČR (LČR) uzavřel nové smlouvy s dodavateli na lesnické činnosti ve všech 31 lokalitách, které obhospodařuje. Podnik sám oslovil možné dodavatele, ze kterých si pak vybral. Smlouvy budou platit do letošního října, od listopadu budou dodavatelé vybíráni v otevřených zadávacích řízeních. Informovala o tom mluvčí LČR Eva Kijonková.

Podnik nejprve v únoru písemně oslovil možné smluvní dodavatele, doručené nabídky v obálkách byly otevřeny 3. března a následující den byly vyhodnoceny. Po uplynutí zákonných lhůt pak byly uzavřeny příslušné smlouvy. "Práce už všude začaly, což byl náš cíl. Zajistit v co nejkratším, zákonem umožněném termínu pokračování standardních činností na jednotkách, kde jsme museli vypovědět smlouvy nebo kde odstoupil předchozí dodavatel prací," uvedl generální ředitel LČR Svatopluk Sýkora.
LČR obhospodařují více než 1,3 milionu hektarů lesního majetku, což je zhruba polovina lesů v ČR, a pečují o téměř 20 tisíc kilometrů vodních toků. Podnik ročně vytěží v průměru sedm milionů metrů krychlových dřeva.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down