Lesy ČR uzavřely tendr, nejvíc smluv mají Petra, Uniles, Progle

Podpisem posledních tří smluv uzavřel státní podnik Lesy České republiky třímiliardový lesnický tendr 2017+. Ze 48 jednotek bylo podepsáno 45. Na třech jednotkách vítězná firma Petra odmítla smlouvu podepsat a soutěže se opakují. Nejvíce smluv podepsaly společnosti Petra, Uniles a Progles. Celkem se o zakázky podělilo 13 firem. Řekla to mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

Do tendru se přihlásilo 36 firem, podaly celkem 313 nabídek. Hodnoticím kritériem byla cena. „Všech 45 smluv jsme uzavřeli s vítězem soutěže, který podal nejnižší cenovou nabídku. Práce v regionech začaly, takže tendr považuji za úspěšný,“ uvedl generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád.

Vítězem tendrů 2017+ se stala skupina Petra z Ratíškovic u Hodonína. Firma Petra a s ní propojená společnost T.E.P. HOLZ podaly nejlepší cenovou nabídku na 15 jednotkách a po odstoupení ze tří jednotek mají 12 kontraktů. Působit budou na 79 709 hektarech státního lesa. Uniles uspěl na deseti jednotkách s celkem 34 558 hektary lesa. Progles se šesti podepsanými smlouvami bude pracovat na 31 386 hektarech státního lesa.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *