31.07.2007 | 03:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy ČR vyhlásily druhou část tendrů

Státní podnik Lesy České republiky vyhlásil druhou část tendrů na práce v lesích a obchod se dřevem pro roky 2008 až 2010. Předpokládaná hodnota všech prací činí asi 4,6 miliardy korun a objem dřeva k prodeji je asi 10,3 milionu metrů krychlových. První část tendrů podnik vyhlásil již v první polovině července. Agroweb o tom informovala mluvčí Lesů ČR Šárka Kubelková.

Zakázky se odvíjejí od modelu, na kterém se v závěru června dohodlo ministerstvo zemědělství s lesnickými firmami a dřevaři.
První část 98 zakázek v hodnotě přes šest miliard korun se týká pouze pěstebních a těžebních prací, vlastní obchod se dřívím se bude dít v režii LČR. U nyní vyhlášených 159 tendrů si budou vytěžené dřevo obchodovat přímo firmy pracující na daném území. Na každý model připadá polovina dřeva těženého ve státních lesích.
Vyhodnocení tendrů pro oba modely začne ve stejné době v druhé polovině září, uvedla Kubelková. S otevíráním obálek s nabídkami do první části tendrů se počítá 20. a 21. září, od 24. do 26. záři by se měli otevírat obálky s nabídkami pro nyní vyhlášené soutěže.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 70MB (14% of 500MB)