Lesy ČR vyhlásily nový tendr

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) dnes vyhlásil řádný tendr na lesní práce a prodej dřeva na 29 územních jednotkách, kde do října pracovala zkrachovalá společnost Less & Forest. Zatím do konce května bude nezbytné práce na těchto jednotkách dělat jedenáct firem, které LČR vybraly zjednodušeným jednacím řízením bez uveřejnění. Dnes o tom informoval mluvčí LČR Zbyněk Boublík. Lesům ČR patří polovina lesů v zemi. Less & Forest byla největším obchodním partnerem státního podniku, který si vůči ní nárokuje pohledávky ve výši zhruba 1,3 miliardy korun.

Dnes vyhlášený tendr je rozdělen na 32 jednotek, protože kromě 29 jednotek po Less & Forest státní podnik do soutěže zahrnul ještě tři další jednotky. Smlouvy budou vítězové tendru uzavírat s účinností od 1. června 2013 na dobu od sedmi měsíců do čtyř let a sedmi měsíců. Systém zadávání smluv u LČR je od roku 2012 pětiletý a Less & Forest zakázky s dobou trvání na jeden rok až pět let získal k 1. lednu 2012.
Lhůta pro doručení nabídek skončí 4. března 2013, následovat bude veřejně přístupné otevírání obálek s nabídkami. Rozhodujícím kritériem bude nabízená cena. „Zakázka je vypsána plně v souladu se zákonem o veřejných zakázkách a dalšími souvisejícími právními předpisy,“ uvedl ekonomický ředitel Lesů ČR Michal Gaube, který je nyní pověřen i řízením celého podniku.
Lesy ČR v druhé polovině listopadu podepsaly i pětileté smlouvy na lesnické práce a prodej dříví pro pětileté období začínající 1. lednem 2013. Tendr na léta 2013 až 2017 byl rozdělen na 30 jednotek a týkal se zhruba pětiny území státních lesů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *