10.07.2007 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy ČR vypisují první část zakázek na lesnické práce v letech 2008 až 2010

Státní podnik Lesy ČR vypsal první část zadávacího řízení na lesnické práce do roku 2010. Jde celkem o 98 zakázek, u nichž bude obchod s dřívím probíhat v režii státního podniku a které budou z kapacitních důvodů vypsány ve dvou dnech, a to 10.7.2007 a 11.7.2007. Agroweb o tom informovala ředitelka odboru komunikace MZe Ilona Chalupská.

Od těchto termínů běží 49-ti denní lhůty pro podání nabídek. Druhá část zakázek,, ve které budou dřevo obchodovat přímo firmy pracující na daném území, bude vypsána do 30 dní po první.
Vyhlášení zadávacího řízení na zakázky je výsledkem jednání mezi ministerstvem zemědělství a konfederací lesnických a dřevařských společností. Tato jednání ukončil podpis memoranda o hospodaření se státním lesním majetkem do roku 2010 ze dne 27.6.2007. „Podpisem memoranda jsme uzavřeli dlouhá a náročná jednání a nalezli jsme kompromis, který nám umožňuje pokračovat v práci“ říká ministr zemědělství Petr Gandalovič a doplňuje „jsem velmi rád, že Lesy ČR mohou vypsat zakázky na první ze dvou modelů dohodnutých v memorandu“.
Zakázky vypsané v těchto dnech se týkají modelu ve kterém budou Lesy ČR obchodovat dřevo samy, zakázky na druhý model budou následovat do 30 dní.
„Necháme oba modely běžet souběžně a nezávislá komise posoudí, který je výhodnější a podle analýzy komise pak připravíme návrh zákona o správě lesního majetku, který zaručí dlouhodobou stabilitu v lesním odvětví.“ uzavírá ministr Gandalovič. V komisi zasednou zástupci ministerstva zemědělství, konfederace lesnických a dřevařských svazů a Lesů ČR a posoudí ekonomickou výhodnost obou modelů správy lesního majetku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down