Lesy ČR vypsaly soutěž na stavbu nového centra

Lesy České republiky vyhlásily soutěž o návrh svého nového administrativního centra v Hradci Králové. Její podmínky byly minulý týden zveřejněny ve Věstníku veřejných zakázek a na www.lesycr.cz. Uvedla to tisková mluvčí podniku Eva Jouklová. Kromě stavby nového sídla na Novém Hradci Králové by součástí projektu mělo být také parkoviště a veřejný park.

Půjde-li vše podle plánu, centrum se dokončí v roce 2020, uvedla mluvčí s tím, že odhad nákladů se pohybuje kolem 470 milionů korun bez DPH. „Chceme postavit administrativní centrum s nízkou spotřebou energie, které bude příkladnou ukázkou využití dřeva ve stavebnictví i obnovitelných zdrojů energie,“ řekl výrobně-technický ředitel Lesů ČR Václav Lidický. „Podmínky schválila Česká komora architektů. Očekáváme velký zájem,“ dodal.

Dokumentace je zveřejněna ve Věstníku veřejných zakázek, na profilu Lesů ČR a bude publikována také na webu České komory architektů a jiných architektonických komor v Evropě. Porota bude posuzovat v rámci dvoukolové soutěži ekonomické, energetické a architektonické hledisko stavby. Kromě českých architektů v ní zasedli prof. Dietmar Eberle z Rakouska a prof. Miroslav Šik ze Švýcarska, dále generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád, primátor Hradce Králové Zdeněk Fink a zástupce ministerstva zemědělství. Předsedkyní poroty je dánská architektka prof. Dorte Mandrup-Poulsen. První kolo bude ukončeno letos v říjnu, do druhého postoupí pět návrhů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down