Lesy ČR vypsaly veřejnou zakázku na návrh nových lesnických stejnokrojů

Státní podnik Lesy České republiky vypsal veřejnou zakázku na návrh nových lesnických stejnokrojů. Jediným hodnoticím kritériem bude komplexní kvalita řešení, módní návrháři mohou své nabídky podat do 23. září. Informovala o tom mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová. Podnik, kterému patří zhruba polovina lesů v zemi, chce obměnit stejnokroje lesníků po dvaceti letech.

V prvním kole půjde o výtvarný návrh nových stejnokrojů, jejich technický nákres a dokumentaci, sdělil obchodní ředitel podniku Lesy ČR Radovan Srba. Podle něj budou návrhy posuzované anonymně, návrháři tak nesmí žádný z dokumentů podepsat či uvést odkaz, heslo ani jinou grafickou značku, které by mohly vést k porušení anonymity.

Hodnoticí komise může vybrat až tři nejlepší návrhy, jejichž autoři získají 50 000 korun jako odměnu za invenci. Následně nechají vybraní uchazeči na náklady podniku pánský i dámský model stejnokroje ušít. Komise zasedne znovu a vybere nejlepší z nich. S vítězným návrhářem podnik uzavře smlouvu na poskytnutí výhradní a neomezené licence na vzor stejnokroje v hodnotě 250 000 korun bez DPH, uvedla mluvčí. Vlastního dodavatele nových stejnokrojů bude podnik poptávat v další veřejné zakázce.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down