12.02.2008 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy ČR vyřešily většinu tendrů

Státní podnik Lesy České republiky již vyřešil tendry na lesnické práce pro léta 2008 až 2010 z 98 procent. Z 257 výběrových řízení zatím není uzavření smluv dořešeno u posledních čtyř jednotek. Informoval o tom mluvčí podniku Radek Drahný s tím, že celková hodnota tendrů je asi 11 miliard korun.

Již uzavřené smlouvy má podnik na 208 jednotkách a lesnické firmy na příslušných územích pracují. U dalších 40 jednotek je uzavření smluv v závěrečné fázi a žádné námitky k nim nemá ani Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Pět tendrů podnik již dříve zrušil a práce zajistil opcí. V dohledné době Lesy ČR na těchto pěti jednotkách vypíší nové tendry.
U čtyř dosud nedořešených jednotek by měly firmy na základě opcí zajistit práce do konce března. Lesy ČR nicméně věří, že i na těchto jednotkách po jejich uvolnění antimonopolním úřadem budou moci podepsat řádnou smlouvu s vítězi tendrů. Z plánovaných těžeb v prvním čtvrtletí ve výši asi 1,8 milionu metrů krychlových představují tyto čtyři jednotky podíl 1,6 procenta.
Tendry pro roky 2008 až 2010 Lesy ČR vypsaly loni po řadě problémů a sporů o minulé soutěže. Rozdělily je na dvě skupiny - v jedněch si budou Lesy ČR vytěžené dřevo prodávat samy, ve druhých budou prodávat přímo těžařské firmy. Dokončení tendrů je nynějším hlavním úkolem nového vedení podniku, které nastoupilo loni v prosinci.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down