02.05.2016 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy ČR za leden až únor vykázaly zisk 1,06 miliardy korun

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) za období leden až únor vytvořil hrubý zisk 1,06 miliardy korun. Tržby Lesů ČR za vlastní výrobky a služby za první dva měsíce letošního roku dosáhly 1,66 miliardy korun, celková těžba činila 1,09 milionu metrů krychlových dřeva. O průběžném výsledku hospodaření podnik informoval na svém webu.

Lesy ČR loni podle neauditovaných výsledků vykázaly pokles hrubého zisku o 18 procent na 6,49 miliardy Kč. Pokles podnik přičetl změně stavu rezerv. Těžba Lesů ČR loni meziročně klesla o 3,4 procenta na 7,7 milionu metrů krychlových. Loňský ohlášený zisk je po rekordním profitu roku 2014 druhým nejvyšším v historii podniku. Od roku 2013 státní lesy odvádějí do státního rozpočtu část peněz našetřených z minulých zisků. V závěru loňského roku podnik do rozpočtu státu odvedl 8,22 miliardy korun. V roce 2014 byl odvod ve výši 6,5 miliardy korun a v roce 2013 to bylo šest miliard korun. Letos by měl podnik státu odvést 5,6 miliardy korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down