25.09.2015 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy ČR za prvních sedm měsíců letošního roku zvýšily zisk

Státní podnik Lesy České republiky za prvních sedm měsíců letošního roku vytvořil hrubý zisk 4,397 miliardy korun. V porovnání s koncem června to je zvýšení o asi 390 milionů korun. Za vlastní výrobky a služby Lesy ČR za leden až červenec letošního roku utržily 7,57 miliardy korun, těžba činila 4,56 milionu metrů krychlových dřeva. O průběžném výsledku hospodaření podnik informoval na svém webu.

Podnik nyní vyhodnocuje pětiletý tendr na lesnické práce 2016+ v hodnotě kolem tří miliard korun. Firmy v tendru nabídly za dříví méně peněz než loni v tendru 2015+. Pro podnik by to podle odhadů mohlo v příštích letech znamenat roční snížení tržeb a zisku asi o 175 milionů korun. Předběžným vítězem tendru je společnost Uniles ze skupiny Agrofert.

Za celý letošní rok Lesy ČR předpokládají hrubý zisk na úrovni 5,04 miliardy korun. Tržby za vlastní výrobky a služby by měly letos dosáhnout 11,27 miliardy korun. Předpokládaná těžba je vyčíslena na 7,67 milionu metrů krychlových dříví.
Loni Lesy ČR zvedly čistý zisk o 70 procent na dosud nejvyšších 6,8 miliardy korun z předloňských 3,99 miliardy korun. Hlavním důvodem růstu zisku bylo mimořádné rozpuštění rezerv ve výši zhruba dvou miliard korun. Hrubý zisk podniku loni vzrostl na 7,96 miliardy korun z předchozích 4,96 miliardy korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down