24.06.2011 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy ČR zachraňují dravce

V zajetí odchovaní dravci - rarozi velcí - dnes byli vypuštěni z vypouštěcí klece umístěné přímo u budovy ředitelství s. p. Lesy ČR (LČR) v Hradci Králové a budou se tak moci začít osamostatňovat pro život v přírodě. Pracovníci LČR tak začnou další etapu v několikaměsíční intenzivní péči o mláďata tohoto kriticky ohroženého dravce.

V rámci podpory biodiverzity již od roku 1995 LČR realizuje tzv. sokolí program. Dosud bylo vypuštěno na pět desítek rarohů a sokolů. Je zřejmé, že rarozi i sokoli jsou v naší přírodě zastoupeni díky přísné ochraně a podpoře, která zahrnuje také repatriace (vypouštění) mláďat odchovaných v sokolnických odchovnách do přírody. Ochrana přírody včetně biodiverzity je součástí Programu 2000 – zajištění cílů veřejného zájmu u LČR“, neboť se jedná o historickou a nedílnou součást práce lesníků.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down