29.11.2006 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy ČR zdvojnásobily provozní výsledek hospodaření

Provozní výsledek hospodaření za tři čtvrtletí letošního roku meziročně vzrostl o 99 procent na 1,59 miliardy korun. To představuje meziroční zvýšení o 0,79 miliardy korun, což je téměř dvojnásobek. „Jedním z hlavních vlivů, které k současným výsledkům hospodaření Lesů ČR přispívají, patří jednoznačně větší efektivita u zadávaných zakázek. Lesy ČR se začaly chovat tržně a tento fakt se proto hned projevil,“ říká Ing. František Koníček, generální ředitel Lesů ČR.

„Lesy ČR se musí chovat s péčí řádného hospodáře. Už nyní předpokládáme, že právě probíhající řízení zvýší dále příjem Lesů ČR řádově o miliardu korun. Současný management podniku činí všechny kroky k tomu, aby se Lesy ČR dostaly z velmi složité právní situace,“ dodává Ing. Koníček. Mezi další vlivy patří racionalizace prováděných provozních činností, dále prodej nadbytečného majetku, růst cen dříví na trhu a v neposlední řadě navýšený objem těžeb vlivem sněhové kalamity desetiletí.
Hrubý zisk meziročně vzrostl o 51 procent na 1,69 miliardy korun. „To představuje nárůst téměř o 0,67 miliardy korun. Nejvíce nás ale velice příjemně překvapil výsledek přidané hodnoty na jednoho zaměstnance, která vzrostla o 42 procent,“ říká Vladimír Veselý, ekonomický ředitel Lesů ČR.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 50MB (10% of 500MB)