13.03.2007 | 03:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy ČR zpracovávají zbývající kalamitu

Podnik Lesy ČR zahájily tzv. „druhou fázi“ zadání nezbytných lesnických činností . Hlavním předmětem zakázek je v této chvíli zpracování kalamity na územích, kde nebyl vyhlášen vládou ČR nouzový stav. Součástí zakázek jsou rovněž nutné výkony pěstebních činností, především ochrana lesa proti hmyzu a nezbytná ochrana kultur proti buřeni. Informoval o tom tiskový mluvčí lesů ČR Tomáš Vošohlíd.

„S ohledem na minimalizaci rizika hospodářských škod na lese zvolily Lesy ČR i v tomto případě formu zadání: jednací řízení bez uveřejnění,“ upřesnil Jiří Holický, pověřený výkonem funkce generálního ředitele Lesů ČR. „Vyzvali jsme partnery, u kterých je předpoklad, že disponují dostatečným množstvím personálních kapacit, potřebnou disponibilní technikou připravenou na zvládnutí kalamity a dobře znají daný region. Včasným zpracováním kalamitní hmoty bude minimalizováno riziko rozšíření kůrovce a současně se snižují ztráty znehodnocením déle ležící hmoty,“ dodal Holický.
Objem kalamitní hmoty je zhruba jeden milion metru krychlových. Lesy ČR předpokládají, že práce z těchto zakázek budou hotovy do konce června letošního roku. Lesnické práce, které budou probíhat od července do konce roku, budou zadány formou otevřeného zadávacího řízení dle zákona o veřejných zakázkách. Další činnosti a zadávání prací bude upřesněno
v následujících termínech tak, aby byly zabezpečeny všechny činnosti v souladu s platnou legislativou.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down