Lesy ČR zrušily soutěž v rozporu se zákonem

Soutěž státního podniku Lesy ČR na znalecký posudek prověřující IT zakázky v hodnotě 650 milionů korun musí podle antimonopolního úřadu pokračovat. Podnik ji zrušil v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách. Uvedl to mluvčí úřadu Martin Švanda. Rozhodnutí zatím není pravomocné, Lesy ČR se proti němu mohou odvolat. Firma uvedla, že svůj další postup teprve zvažuje.

Pro zrušení zadávacího řízení nebyly splněny zákonné předpoklady, uvedl Švanda. Lesy ČR tendr zrušily na doporučení své dozorčí rady, dalším důvodem byla údajná snaha neovlivňovat probíhající trestní řízení, které se týká předmětu zakázky.

Antimonopolní úřad neuznal, že by uvedené důvody naplňovaly znaky důvodu hodného zvláštního zřetele, pro něž by bylo možno zadávací řízení legálně zrušit, uvedl Švanda.
V tendru se soutěžilo o prověření IT zakázek, které Lesy ČR v roce 2008 přidělily firmám Dynn a Time Import, píše se v Mladé frontě Dnes (MfD). Těmito zakázkami za 650 milionů korun se zabývá i policie. Podezření vyvolává cena zakázek a také obsah zadání, které může směřovat na dané firmy.

Lesy ČR soutěž vyhlásily v březnu. Předpokládaná cena vypracování znaleckého posudku k vybraným zakázkám byla tři miliony korun. Podle MfD se přihlásilo deset uchazečů. Po otevírání obálek s nabídkami Lesy ČR výběrové řízení zrušily.

Lesy ČR už rozhodnutí ÚOHS obdržely, potvrdil mluvčí podniku Zbyněk Boublík. Po analýze zaujmou stanovisko v záležitosti případného dalšího postupu, konstatoval. Lesy ČR budou též informovat dozorčí radu a zakladatele podniku, ministerstvo zemědělství a jako dosud budou dále postupovat i v názorové shodě s oběma těmito orgány, uvedl Boublík.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *